Stormschade: wat kan je doen?

Heb je water- of andere schade door de storm? Hieronder lees je welke stappen je best onderneemt.

1. Neem contact op met je verzekeringsmaatschappij

Meld de schade zo snel mogelijk aan je eigen verzekeringsmaatschappij. Zij kunnen je informeren over de verdere stappen en over de documenten die je nodig hebt.

Neem zeker voldoende foto’s van de schade alvorens je begint op te ruimen. Die foto’s kunnen belangrijk zijn voor je aangifte.

2. Doe aangifte bij het Vlaams Rampenfonds

Mogelijk kom je in aanmerking voor een tegemoetkoming van het Vlaams Rampenfonds. Hiervoor moet je voldoen aan de voorwaarden die de Vlaamse overheid heeft vastgelegd.

Meer informatie: Vlaams Rampenfonds: schade melden of tegemoetkoming aanvragen | Vlaanderen.be

3. Breng je beschadigde goederen naar het recyclagepark

Je kan een afspraak maken via intradura.mijnrecyclagepark.be of via 02/334 17 40. De gebruikelijke tarieven blijven van toepassing. Je kan deze raadplegen op volgende pagina Recyclagepark - Wemmel.

4. Ophaling aan huis door Intradura

Kan je de beschadigde goederen niet zelf naar het recyclagepark brengen? Dan kan Intradura ze aan huis ophalen.

Volg hiervoor deze stappen:

  1. Meld het op te halen materiaal via info@wemmel.be of 02 462 10 00. Doe dit ten laatste op zondagavond 5 juli.

  2. Voeg een foto van het op te halen materiaal toe en een kopie van je aangiftedossier als je dit hebt.

  3. Geef ook een schatting mee van de hoeveelheid afval.

  4. De gemeente neemt daarna opnieuw contact met je op met de datum van ophaling.

De ophaling kost 0,30 euro per kg.

Opgelet: elektrische toestellen komen niet in aanmerking voor ophaling aan huis. Handig om te weten: wanneer je een gelijkaardig nieuw toestel koopt, dan moet de verkoper je oude defecte toestel aannemen.

Ook takken, hout en ander groenafval worden niet meegenomen. Snoeihout kan je wel meegeven met de ophaling op 14 oktober. Maak hiervoor een afspraak op deze manier https://www.wemmel.be/nl/product/455/snoeihout

Waarvoor is de gemeente bevoegd?

De gemeente kan niet tussenkomen bij schade op privéterrein. Voor schade aan je woning, tuin of andere privé-eigendommen neem je contact op met je verzekeringsmaatschappij.

Onze diensten blijven wel actief op het openbaar domein, zoals wegen, voetpaden, pleinen, parken en openbaar groen.

Gepubliceerd op ma 29 juni 2026